ANNA WEDGEWOOD LUXURE JEWELLERY

HISTORIA MARKI

Nazwa marki Anna Wedgewood wywodzi się od imienia i anglojęzycznej wersji nazwiska założycielki.

Anna Wedgewood od wczesnego dzieciństwa przejawiała zdolności artystyczne (ukończyła Liceum Plastyczne) oraz zainteresowanie rdzenną ludnością Ameryki Północnej.
Po raz pierwszy z tradycyjnymi indiańskimi technikami wytwarzania biżuterii zetknęła się w 1998 r. na Zlocie Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Indian.
Od tej pory pogłębiała wiedzę o indiańskich technikach rękodzielniczych, sięgając do starych publikacji oraz prowadząc korespondencję z artystkami z plemienia Mohawk.

Przez następne lata, Anna Wedgewood poznawała różne metody wykonywania biżuterii (m.in. soutache, wire wrapping), by ostatecznie skupić się na hafcie koralikowym (beading embroidery), wywodzącym się z tradycyjnych technik indiańskich.

Jej prace inspirowane są pięknem natury i nawiązują do wierzeń i symboliki magicznej.

Te niezwykle kunsztowne projekty wykonane są z japońskich koralików (które charakteryzuje wyjątkowa precyzja wykonania) oraz z naturalnych kamieni półszlachetnych lub szlachetnych, srebra i nietypowych przedmiotów z historią.


SZCZEGÓLNY WYRAZ WDZIĘCZNOŚCI

Marka Anna Wedgewood powstała, by uhonorować osoby, które w wyjątkowy sposób (swoim zaangażowaniem, pomocą finansową lub rzeczową) przyczyniły się do rozwoju Project Cougar.

Biżuterii marki Anna Wedgewood nie można ani kupić, ani wykonać na zamówienie – powstaje w limitowanych, unikatowych egzemplarzach, których kompletny katalog prezentowany jest na stronie annawedgewood.com.

Jeżeli chcesz pomóc w naszym projekcie, skontaktuj się z nami!